Jak se dají značit podlahy

on . Posted in Top odkazy

Dnes si zjistíme, jak se provádí bezpečnostní značení podlah v průmyslových halách a areálech. Ve zktratce se toto značení dá vyhotovit PVC páskami. Výhodou těchto pásek je jak rychlá montáž, tak i demontáž např. v případě změny označeného prostoru.Pro trvalé označení je však pochopitelně lepší použít barvy. Tomu říkáme značení podlahovou akrylátovou barvou. Výhodou je variabilní šíře čáry, vysoká přilnavost k danému povrchu (zpravidla betonová podlaha) nebo stálobarevnost. Dále také rychlé schnutí (po 4 - 6 h lze zatížit manipulační technikou), odolnost proti otěrua a vyšší životnost v porovnání s podlahovými páskami. Na značení barvami se využívá 5 barev ze škály bílá, žlutá, červená, černá, modrá a zelená.

Kufr z polykarbonátů

on . Posted in Top odkazy

A protože přichází čas dovolených, pobavíme se o kufrech. Pokud například někam letíte, je nutné zvolit vhodný kufr, abyste nepřijeli na dovolenou a nezjistili, že se po cestě zničil a vy nemáte své věci. Pokud letíte, tak se někdy nešťastnou náhodou může stát, že vaše zavazadlo nedorazí. Proto je nutné mít kvalitní kufr, protože nějaký chatrný by cestu například přes dva kontinenty asi nepřežil.
A jaký kufr můžeme doporučit? Jednoznačně textilní a polykarbonátové kufry. Textilní kufry se vyrábění z nylonu, polyamidu nebo polypropylenu. Jedná se o kvalitní pevné látky, které nepropouští nečistoty ani vlhkost. Na letišti si jej navíc můžete nechat zabalit do fólie, aby se nepoškodil. Tento typ kufru je oblíbený hlavně pro svou nízkou hmotnosti, proto se hodí jako příruční zavazadlo.
Pokud se rozhodnete pro kufr vyrobený z polykarbonátů, pak dostanete kvalitní nepromokavý kufr, který ochrání vaše věci uvnitř kufru, takže se o ně nemusíte bát. Navíc polykarbonát je odolný proti poškrábání.

Plotové sloupky

on . Posted in Top odkazy

Plotové sloupky jsou nezbytnou součástí každého plotu. Slouží totiž jako opěrný bod pro pletivo nebo konstrukci plotu a zajišťují tak, že plot samotný vůbec může stát. Plotové sloupky mohou být vyrobeny z různých materiálů. Velké ploty s betonovými základy, které jsou k vidění převážně ve městech, mají většinou tlusté, betonové sloupky. Obyčejné pletivem vyplétané ploty jsou obvykle ukotveny na plastových nebo ocelových sloupcích. Dřevěné ploty, které většinou slouží jako oplocení chat a chalup, mají obvykle sloupky ze stejného druhu dřeva jako laťky. Plotové sloupky je také nutné vhodně ošetřovat, podobně jako celé ploty. Každý druh sloupku si žádá jiný druh ošetřovací látky, a proto je velmi důležité u prodejce zjistit, jak správně vámi zvolené sloupky ošetřovat.

Helma na motorku

on . Posted in Top odkazy

Základní nutnou výbavou pro řidiče motocyklu (i čtyřkolky, tříkolky, sněžného skútru) je ochranná přilba. Homologace je to, co musí mít každá helma na motorku, která je používána na veřejných komunikacích i na závodních tratích. Homologace zaručuje, že helma splňuje základní požadavky pro ochranu zdraví. U nás platí evropská homologace ECE22-05. Takto jsou označeny všechny helmy, které jsou testovány a schváleny pro provoz na pozemních komunikacích.

Historie bytových jader

on . Posted in Top odkazy

Bytová jádra se vyráběla ve dvou konstrukčních typech. Nejrozšířenější varianta, která z 95% zasáhla trh, jsou bytová jádra vyrobená jako tzv. lehká prefabrikace. Stěny kompletu byly sestavovány z polystyrenových desek, dřevěného rámu a na opláštění se ve vysoké míře používal umakart.

K čemu slouží hydraulické šroubení?

on . Posted in Firmy

Hydraulika. Tímto termínem nazýváme technickou disciplínu, která se zabývá využitím mechanických vlastností tekutin. Na hydraulice je založena funkčnost řady zařízení. Mezi hlavní prvky hydraulického zařízení patří hydraulické šroubení, hydraulické trubky či hadice. Pojďme se podívat na tuto oblast podrobněji.

Hydraulické šroubení představuje velmi důležitou část hydraulického systému. U hydraulického šroubení je vyžadováno co nejtěsnější spojení. Kvalita je zde na prvním místě. V kategorii hydraulického šroubení najdete přípojky, sojky, matice, redukce, přechody a přípojná měřící místa.
Kde hydraulické šroubení koupit?
Ať už hledáte jakýkoliv typ hydraulického šroubenín či jiný druh prvku z hydraulicky, potom se obraťte na společnost MHI servis s.r.o., která se pyšní bohatým portfoliem hydraulických prvků. Společnost nabízí také servis hydraulických prvků. Snoubí kvalitu nabízeného sortimentu a služeb s příjemnými cenami, které budou lahodit nejen vašemu oku, ale i peněžence.