Hydraulika vs. pneumatika

on . Posted in Běžné odkazy

Snad žádné téma v oblasti mechaniky tekutin nevyvolává takovou diskuzi, jako jsou rozdíly mezi hydraulikou a pneumatikou. Tyto dva typy pohonu si jsou v zásadě velice podobné, když při svém provozu a převodu mechanické energie využívají tekutinu (tedy kapalinu nebo plyn) a fungují na bázi stejné technologie, přičemž používají také podobnou terminologii, symboly i jednotlivé komponenty. Jak hydraulická tak pneumatická zařízení vyžadují zapojení čerpadla, byť stlačený vzduch se ještě před samotným využitím nejprve shromažďuje v zásobnících/nádržích.

Oba systémy rovněž využívají podobné ventily k ovládání síly a rychlosti aktuátorů. Hlavní rozdíl mezi hydraulikou a pneumatikou tedy spočívá v tom, v jakém skupenství je tekutina, kterou oba systémy využívají.

Některé části SEO zvládnete i Vy!

on . Posted in Běžné odkazy

seo

Obchodujete na internetu a je pro vás e-shop existenčně důležitý? Pak doporučujeme věnovat se zlepšování vašeho webu a příjemnosti uživatelského prostředí. Doba čím dál postupuje víc dopředu, takže je potřeba přizpůsobovat se našim zákazníkům. Důležité je například mít responsivní stránky. To znamená, aby se byly schopny zobrazovat i na mobilních telefonech, případně na tabletech.

Na nočné stolíky si odkládáme čokolvek

on . Posted in Běžné odkazy

Okrem postele sú nenahraditeľnou súčasťou každej spálne nočné stolíky. Na nočný stolík si položíte budík, lampičku a ďalšie nenahraditeľné veci, ktoré v noci potrebujete. Ale nočný stolík slúži aj ako dekorácia, ktorá dokresľuje celkový vzhľad spálne.
U postele by nočné stolíky nemali rozhodne chýbať. Používajú sa v spálňach i detských izbách. A je možné ich účel využiť aj v obývacej izbe. Ako nočný stolík zakúpite, mali by ste si uvedomiť, kam ho chcete umiestniť, v akom štýle máte spálňu či detskú izbu a v neposlednom rade si stanovte, koľko potrebujete úložného priestoru.

Co je filtrace?

on . Posted in Běžné odkazy

Filtrace je proces, během něhož je oddělena pevná látka od kapaliny či plynu. K tomu se používají filtry (porézní přepážka). Filtr propustí kapalinu a plyn, přičemž pevnou látku zachytí. Jako filtrační látka se velmi často používá filtrační papír, tkanina či písek. Uplatnění filtrů je široké. Filtry se objevují také u živých organismů, například u velryby, která si touto cestou filtruje drobné potravy z vody. V praxi se vám nabízí hydraulické filtry, mechanické filtry či chemické filtry. Jejich využití je bohaté, například v akvaristice, chemii a podobně.  

Stínící sítě

on . Posted in Běžné odkazy

V současné době je na trhu ostrý konkurenční boj. Každá firma se snaží od své konkurence něčím odlišit a nejčastěji se snaží potenciální klienty nalákat na svou reklamu. Ale billboardy, které jsou posázené u hlavních silnic, jsou už ohrané. Zvolte jiný způsob propagace, jako jsou stínící sítě, které mají nejen propagační, ale také praktickou funkci. Tyto sítě můžete najít hlavně na sportovních hřištích, například tenisových kurtech. Jednak zabraňují pohledům kolemjdoucích, jednak se reklama na sítích dostává do povědomí diváků.