Zónové ventily

on . Posted in Top odkazy

Zónové ventily slouží k řízení směru průtoku do jednotlivých zón hydraulických rozvodů. Rozdělují se na dvoucestné a třícestné. Dvoucestné mají za úkol pouze zavírat nebo otevírat jednotlivé hydraulické okruhy, třícestné se někdy také označují jako „hydraulické výhybky“, což znamená, že z jednoho společného vstupu směřují průtok do jednoho z dalších 2 výstupů podle toho, zda jsou sepnuty nebo vypnuty. Zónové ventily se dále dělí podle použití, maximálních a uzavíracích tlaků, teplot a typů kapalin, typů elektrických pohonů a bezpečnostních funkcí. Jsou to vlastně speciální hydraulické ventily.

Nebankovní hypotéka

on . Posted in Top odkazy

Hypotéka je dlouhodobý úvěr, který je zajištěn zástavním právem k nemovitosti. Hypotéka je určena k financování vlastního bydlení. Z půjčených peněz si můžete koupit rodinný dům či byt, nebo je pomůžete použít k rekonstrukci či výstavbě nemovitosti. Finanční trh se rozděluje na bankovní a nebankovní sektor. Oba tyto sektory vám nabízí hypotéky. Nebankovní hypotéka Brno je charakteristická rychlejším a snadnějším vyřízením.

Darujte krásný 3D dárek

on . Posted in Top odkazy

V poslední době se velmi rozmáhá technologie s 3D tiskem. Ovšem ne vždy se musí jednat o speciální pekelný stroj, který umí vytvořit reálný předmět. Také existuje speciální technologie, která natiskne plochou fotografii, ovšem s efektem 3D, takže pokud se na ni díváte, tak máte pocit, že před vámi opravdu reálně předmět, krajina, či osoba na obrázku jsou. Protože je tato technologie opravdu náročná, využívá ji jen několik specializovaných firem. Takovéto fotografie se hodí jako firemní dárek pro VIP zaměstnance či VIP zákazníky, ale také jako vánoční dárek pro někoho, na kom vám záleží.

 

Hydraulické filtry vyčistí kapalinu

on . Posted in Top odkazy

Při filtraci dochází k oddělení pevné látky od kapaliny nebo plynu na porézní přepážce, tedy filtru. Tato přepážka propustí kapalinu či plyn, ale pevná látka se na ní usadí. K nejjednodušším filtračním látkám patří například filtrační papír. Často se používá také tkanina či písek. Filtry používají i některé živé organismy k získání drobné potravy z vody. Typickým příkladem mohou být například velryby. Filtrů existuje mnoho druhů. V praxi se často používají například mechanické filtry, biologické filtry, chemické filtry či hydraulické filtry. Typické je použití filtrů v akvaristice, chemii a důležité jsou také pro čištění vody.

Zjistěte, proč se vám nedařilo

on . Posted in Top odkazy

Z takové analýzy firemních financí lze číst jak v knize. Co, v jaké míře a jak ovlivnilo aktuální finanční hladinu ve firmě. Vypracovat finanční analýzu firmy nemusí být tak složité, jak to zní. Postupuje se podle několika po sobě následujících kroků – zvolíte si faktory, které následně vyčíslíte. V následujícím kroku porovnáváte dle vyčíslených ukazatelů váš stav s konkurencí, s vaší podnikovou historií. Následuje hledání nějakých závislých proměnných mezi ukazateli a finanční výkonností. Nakonec vyhodnotíte výsledky a přijmeme vhodná opatření, která vyplynou z analýzy a předejdou špatnému stavu ve financích.