Co znamená zkratka EZS?

on . Posted in Top odkazy

Po světe stále chodí určitá skupina lidí, kteří kradou a vloupávají se druhým lidem do obydlí. Toto jednání je zavrženíhodné, nicméně je nutné podniknout takové kroky, aby nám majetek nemohli ukrást. Při vloupání může totiž dojít i k tragédiím, pokud je někdo vyruší. Ideálním řešením je instalace komplexního elektronického zabezpečovacího systému.

elektronické zabezpečovací systémy

Elektronický zabezpečovací systém neboli EZS, někdy také alarm je autonomní detekční systém, který vyhodnocuje signály, na základě kterých dokáže aktivoval poplach a kontaktovat policii. Na trhu existuje značné množství firem, nabízející nejrůznější modifikace elektronických systémů. Všechny plní stejnou funkci, a to ochranu vašeho majetku, nicméně některé jsou sofistikovanější a modernější. Pro koncového zákazníka je výhodou skutečnost, že si může vybrat přesně takový systém, který mu bude vyhovovat.

Jak postupovat při výběru EZS?

Stěžejním parametrem je to, jaký druh objektu chcete zabezpečit. Jedná-li se o byt, je nutné se zaměřit na vchodové nebo balkonové dveře. Mnohdy je dobré instalovat také detektor kouře nebo plynu, který vás upozorní na nebezpečnou situaci. Pokud však zabezpečujete například rodinný dům, je nutné brát v potaz daleko širší okruh potencionálních vstupů do domu a ty pochopitelně vhodně zabezpečit.

V praxi se jedná o pokrytí dveří a přízemních oken, případně instalace autonomních detektorů pohybu na vaší zahradě či v okolí objektu. K aktivaci snímačů dojde ve chvíli, kdy se objeví neautorizovaný pohyb v dané lokalitě. Kromě přídavných senzorů a detektorů lze dům vybavit o rolety, kamerový systém, bezpečnostní fólie nebo inteligentní řízení domácnosti (smart).

Posledním parametrem, jak lze vybírat elektronický systém je jeho ovladatelnost. Na trhu jsou systémy, kde lze provádět autorizaci:

  • manuálně (zadání kódu),
  • otiskem prstu,
  • rozpoznáním hlasu,
  • skenováním oka.

Další možností je ovládání systém prostřednictvím internetu nebo pomocí mobilní aplikace. Takže zabezpečenou chatu lze hlídat z pohodlí domova nebo práce. O poplachu nebo poruše jste informování notifikací o zbytek se postará EZS sám, tedy včetně přivolání Policie.

elektronické zabezpečovací systémy

Cena EZS

Cena se pochopitelně odvíjí od složitosti celého systému, a hlavně velikosti hlídaného objektu. Při výběru pomůže také kvalitativní norma ČSN EN 50131-1, která stanovuje požadavky na EZS. Elektronické zabezpečení lze pořídit již od 7 000 Kč, není však problém tuto částku překonat i několikanásobně.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit