Jak správně vybrat venkovní reklamu?

on . Posted in Marketing

Existuje spousta různých způsobů, jak propragovat svůj podnik, produkt, akci a podobně. Někdo volí online reklamu a někdo zůstává u té venkovní. Ta je sice o něco starší, ale má spoustu nezpochybnitelných výhod. Pokud váháte, jaký způsob venkovní propagace zvolit, jste na správném místě!

reklamní balóny

 Druhů venkovní reklamy existuje obrovské množství. Je to také jedna z nejvyužívanějších forem reklamy už od samého počátku. V současnosti patří k těm nejoblíbenějším tyto druhy:

  • billboardy
  • plakáty
  • LED reklama
  • reklamní plachty
  • potisky aut

Pojďme si ke každé z nich říct něco víc.

Billboardy

Billboardy najdete v centrech měst, ale především se sn imi setkáte na dálnici. Mají výhodu ve své velikosti. Obrovské plochy si všimne každý a schopnost zaujmutí člověka je opravdu velká. Při tvorbě billboardů ale platí určitá pravidla. Dávejte si pozor, abyste nepoužívali zbytečně moc textu. Při rychlé jízdě autem stejně není čas na čtení. Zároveň také musí billboard vyčnívat z okolí (takže na podzim oranžové billboardy opravdu ne). Pokud ale máte zkušeného grafika, nebudou tato pravidla žádný problém

Plakáty

Plakáty jsou menší formát, který vám ale dovoluje více se vyřádit na textu a sdělit člověku mnohem více informací. Plakáty jsou navíc využitelné kdekoliv. Při šíření myslete na to, kde se vyskytuje vaše cílová skupina, abyste zaujali ty správné lidi.

LED reklama

Alternativou pro klasickou tištěnou reklamu jsou LED panely, které přitáhnou pozornost, krásně vypadá a narozdíl od plakátů se jen tak nepoškodí. Digitální obrazovky navíc nabízejí možnost kreativních přechodů mezi jednotlivými sděleními.

LED bannery

Reklamní plachty

Reklamní plachty jsou už klasika. Možná ji máte na domě nebo na plotě i vy, nebo váš soused. Jsou velmi oblíbené například na sportovních akcích, kde bývají plachtami zdobená celá hřiště. Plachty mohou být buď plné, nebo síťové. Výroba reklamních plachet je poměrně cenově nenáročná a jako propagační materiál se určitě vyplatí.

Potisky aut

Možná už jste si někdy všimli aut, která jsou potištěná buď malým logem, nebo kompletním sdělením. I auta mohou být poměrně spolehlivý prostor pro reklamu, hlavně pro ty z vás, kteří se orientují na lokální služby nebo produkt.

Možnosti reklamy jsou dnes téměř nekonečné a je na vás, kterou konkrétní formu využijete.